Pošli to dál!

SWAP je výměna věcí, které už nepotřebujete za něco, co se vám hodí. Tak pojďte swapovat taky!

Tzv. fast fashion má mnoho nevýhod. Jedna z nich: je velmi snadné nahromadit tuny oblečení.
Místo toho, abyste si nechávali nebo vyhazovali oblečení, které už nenosíte nebo nemáte rádi, ale je v dobrém stavu, můžete mu dát nový život.
Výhody jsou zřejmé - je to lepší pro vaši kapsu i životní prostředí.

JAK TO FUNGUJE?
Nejprve provětrejte svůj domov. Pokud nevíte jak na to, my jsme fanoušci Marie Kondo.
Pak přineste všechno, co je v dobrém stavu. Věci dáme do oběhu a všichni účastníci si mohou prohlédnout a vybrat.
Vy si naopak můžete vzít zdarma to, co vám dobře padne a líbí se vám. Tak získáte "nové" a to, které už nechcete, najde nového majitele - takže je to výhra pro všechny!

CO S VĚCMI PO SWAPU?
Je pravděpodobné, že ne všechno, co na výměnu přinesete, najde nový domov. Aby se zbylé předměty nestaly dalším nepořádkem, po ukončení swapu věci přetřídíme.  Zatímco se některé věci chystají na další swapování, jiné nachází nový domov u dobročinných organizací či jsou recyklovány.

JAKÉ JE VSTUPNÉ?
Na swap máme vstupné 100 Kč. Někdy se nám totiž ztrácí věci, které k organizaci potřebujeme.  Abychom SWAP nedotovaly ze svého, rozhodly jsme se pro malé vstupné.

PRAHA
Swapy v Praze pořádáme na různých místech a oblíbenost stále roste. Potkat nás můžete třeba ve Vozovně, v kavárně Zrno Zrnko nebo v Dílně. Všechny infomrace o připravovaných swapech vždy najdet na našem facebooku.

OSTRAVA
V Ostravě se můžeme potkat také, nejčastěji v Kavárně Centrum života v Ostravě - Vítkovicích. Už se ale také probouzíme více k životu a najít nás můžete také na jinde, jako např. na Reuse dnech.

O každé události se dozvíš u nás na facebooku!
DÍKY, ŽE V TOM JSTE S NÁMI

CO PŘINÉST?

oblečení, doplňky a obuv
potřeby do domácnosti
knihy a hobby (sportovní potřeby, společenské hry, potřeby pro ruční práce či domácí zvířátka, zahradničení)
dětské potřeby (oblečení, hračky, doplňky)
osobní péče (nepoužité, použitelné)

– vše musí být čisté a funkční, pokud si nejste jisti co donést, neváhejte se na nás obrátit

A KOLIK?

Motto:  Kvalita před Množstvím

Přineste takový počet předmětů, který můžete pohodlně nést. Dobrým začátek  je 5 až 10 předmětů.

Přineste předměty, které mají funkční nebo estetickou hodnotu - věci, o kterých věříte, že je ostatní ocení a využijí.

Měly by být čisté, ve dobrém stavu a připravené k okamžitému znovupoužití nebo repurposingu.

CO JE CÍL SWAPU?

Šíření osvěty o udržitelnosti
Podpora komunitního zapojení
– Snížení uhlíkové stopy
– Inspirace ke změně

Cílem je tedy vytvořit pozitivní, hmatatelný dopad na životní prostředí a komunitu tím, že se podporují udržitelné praktiky, snižuje se odpad a podporuje se pocit spojení a sdílené odpovědnosti mezi návštěvníky swapu.

Tak co, už se chystáš na náš další swap?

Více informací o aktuálně pořádaných swapech nalezneš na našem facebooku v sekci události. Na swapy se můžeš těšit v Praze i Ostravě.

,,Swap, share, sustain: Společně za lepší zítřky."